«

»

jan 11 2008

Vitrinka na modely

Modelov pomaly pribúda a ja som nechcel, aby sa mi na ne neprášilo. Na zavreté v krabičkách sa nedá pozrieť a pokochať zrak, preto som sa rozhodol postaviť si vitrínku na modely.

Vitrína má rozmer 1×1 meter a skladá sa z dvoch častí. Do každej sa dá uložiť 5 súprav s dĺžkou asi 95cm. Jednotlivé poličky som chcel mať možnosť vyberať celé, aby bola možnosť celú súpravu priamo premiestniť na koľajisko. Niekde asi urobím kus voľnej koľaje, kam by sa dala takáto polička priložiť a celú súpravu presunúť bez toho, aby sa musela dávať dole z koľají.
Ako materiál som použil drevotrieskovú dosku hrúbky 18mm narezanú na rozmery 97x10cm 3ks (vrchná, stredná a spodná doska) a 101x10cm 2ks (bočné dosky). Zadná stena je z bieleho sololitu 100x100cm.

na poličky som použil surovú drevotriesku 8mm s rozmermi 97x9cm. Ako sa ale ukázalo, tých 8mm je málo a v strede sa mierne prehýba. Asi ju neskôr nahradím hrubšou a tiež bielou doskou.
Do bočných dosiek som navŕtal diery a osadil kolíčky na poličky.

Potom som drevoskrutkami zošróboval bočné steny spolu s vodorovnými a vznikol základný rám vitríny. Na zadnú stenu som malými klinčekmi pribil zadnú stenu zo sololitu. Do rohov som našróboval kovanie na zavesenie na stenu.

Z plexiskla hrúbky 4mm a rozmerov 100x50cm som urobil predné dvierka. Potreboval som ich 2ks. Dvierka som osadil na pánty na sklo a namontoval na rám vitrínky. Doplnil som ešte dve madlá na otváranie a vitrínka už čakala len na poličky s modelmi.


Na poličky som naznačil podložie koľají rovnako ako na panele. Nalepený Miralon 3mm a zaštrkovaný preosiatym štrkom. Neskôr ešte doplním zeleň, aby celok vyzeral ako kus koľaje v krajine.

Materiál ma vyšiel asi asi na 500 korún a nejaké domáce zásoby 🙂 a s výsledok stojí za to.

2 comments

  1. devicompru

    Компьютерный частный мастер Денис Витальевич предоставляет услуги по починке и настройке ПК, лэптопов, сетевого оборудования (роутеры, маршрутизаторы, модемы). Инсталляция ОС Windows (Виндоус), любых программ, антивирусных пакетов. Сборка компьютеров на заказ „под Ключ“ любые конфигурации на Ваш выбор. Все подробности на моем сайте: DeViComp-ru

  2. Zdeněk

    Ahoj, kup si nažehlovací bílou hranu a olep si ty dřevotrískové hrany bude to vypadat hned lépe…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>