«

»

apr 16 2008

T334 – Rosnička

Po úpravách na T435 som sa pustil aj do úpravy druhej z mojich obľúbených lokomotív a to Rosničky T334. Ako základ som použil štart verziu tejto lokomotívy od Tilliga, ktorá má veľmi obré jazdné vlastnosti a absencia detailov v tomto prípade absolútne nevadí. Rozhodujúca je cena, ktorá je veľmi priaznivá.

 

Text z dátumu:
10.4.2008
16.4.2008

Začiatok 10.4.2008
Cieľom je upraviť model do podoby z 80.tých rokov podľa obrázku z úvodu článku. Tu je lepšie vidieť farebná kombinácia, ktorú som si vybral na renovovanom stroji. Veľmi pekná :-).

Ako som už písal samotný model je štartovacia verzia od Tilliga. Mám aj kompletný model a ich porovnaním môžem povedať, že rozdiel je len v absencii dolepovacích dielov, nástreku a popisoch. To všetko je ale aj tak zbytočné. Ja použijem sadu doplnkov od Hekttoru, šachtu Peho pre nové spriahlo, sadu detailov od Detailu a univerzálne otlačky pre motorové lokomotívy z burzy. Hneď na úvod napíšem, že samotných súčiastok na plátku od Hekttora je toľko, že sa újdu aj pre druhý model, ktorý príde na rad neskôr (pokiaľ ich teda do vtedy nepostrácam).

Samotnú prestavbu som začal rozoberaním modelu a obrúsením detailov na karosérii, ktoré budú nahradené novými z leptaného plechu. Nasledovalo 2x zatmelenie nerovností a brúsenie. Zároveň som odvŕtal všetky otvory pre svetlá a ventilátor.


Po prestriekaní Surfacerom som zistil, že brúsenia nebolo ani zďaleka dosť a tak som pokračoval, pokiaľ som nebol spokojný a plochy aspoň uspokojivo rovné a hrany pekne zaoblené. Toto sú zábery po prvej vrstve Surfaceru, ktorý dokonale odhalí všetky chyby 🙁


a po prebrúsení a doplnení detailov


po ktorých nasledovalo ešte jedno brúsenie – to aby toho bordelu nebolo málo :-). Na podvozok som doplnil zábradlie z leptu, pár detailov a celý prestriekal Surfacerom.


Karoséria dostala zatiaľ len nástrek syntetikou Agama C54P červeň višňová a momentálne schne.

Doplnené 16.4.2008
Po zaschnutí červenej farby (počkal som radšej dva dni) so zamaskoval časti okolo kapoty vpredu a vzadu lokomotívy pomocou maskovacej pásky. Následne som ich spolu s podvozkom nastriekal šedou farbou C52 od Agamy.

Po jej zaschnutí prišli na rad doplnky tabuliek a označení lokomotívy z leptaného plechu a popisy, ktoré som zakúpil na burze v Prahe. Žlté pásy sú tiež obtlačky od Propagteamu. Dajú sa kúpiť asi za 25Kč a robota s nimi je jednoduchšia ako ďalšie maskovanie a striekanie. Model je ešte prelakovaný polomatným syntetickým lakom. Naň príde ešte jemná patina a na záver matný lak. To je už ale zase ďalšia časť o niekoľko dní :-). Na záver pár záberov v akom stave rozpracovanosti sa momentálne model nachádza.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>