«

»

feb 16 2009

Modelárska prestávka, alebo ako sa mení smerovanie

Tento článok je dosť odlišný od ostatných, ktoré sú uverejnené na tomto webe. Doteraz som tu opisoval stavbu modelov, návštevy výstav a akcií, no teraz musím opísať ako si musím dať prestávku v modelovaní. Modelár potrebuje k životu tri veci: čas, miesto a peniaze. V mojom prípade čas a peniaze by sa našli, ale momentálne nemám práve to miesto.

Text z dátumu:
4.11.2008 – Začiatok prestávky
16.2.2009 – Koniec prestávky 🙂

 
Začiatok prestávky 4.11.2008

Koncom septembra som sa rozlúčil s mojím doterajším zamestnávateľom a šiel som hľadať šťastie do sveta. Konkrétne tu za roh do Nemecka a ešte konkrétnejšie do Mníchova. Dôvody sú jednoduché, ťahá ma tam srdce :-). No s tým prichádza aj nemilá zmena a to balenie, sťahovanie, nová práca, jazyk a hlavne byt. No a ten zatiaľ nemáme. Bývame spolu s priateľkou na jej jednej izbe (oproti 4 izbovému bytu, kde som mal možnosť mať samostatnú izbu na modelárčinu), kde sa delíme o všetok priestor a to aj o to málo miesta v skriniach čo tu máme. Preto musí nastať pauza v mojom modelárskom živote. Je dosť nemysliteľné ťahať sem 5 krabíc modelárskych vecí (ani neviem kde som ich toľko nabral), pokiaľ nevyriešime naše zabývanie v novom prostredí.
Okrem tejto pauzy je tu ešte jedna malá úprava. Možno si už viacero z Vás všimlo, že stavba panelu sa v poslednom polroku nehýbala dopredu. Bolo to spôsobené práve prípravou na sťahovanie. Teraz to došlo ešte ďalej a síce jeho zatiaľ uskladnením, ale hlavne prípravou na rozobratie :-(((((. Jednoducho určite nebude už preň miesto. No spolu s tým prichádza aj spomínaná zmena smeru. Nebude to ako u kolegu Dana z domácí modulovky prechod na inú mierku. TT je super a nakúpený materiál sa ešte hodí.
Minulý rok som zavítal na stretnutie modulárov v Hôrkach, kde som si poobzeral layout a spôsob jazdenia a musím povedať, že ma to veľmi zaujalo. V Kokave tento rok som bol stále ako návštevník, ale tohtoročné Hôrky som už absolvoval od začiatku až po koniec so super partiou ľudí rovnakého postihnutia ako sa prejavuje u mňa (bodaj by nás bolo čo najviac 🙂 ). A čo viac, na konci som si dal modelársky záväzok postaviť pár modulov. Nejaké kostry na začiatok mi postavil kolega Zoran od Railnetákov

a nejaké som začal stavať aj sám

Preto založím novú sekciu Moduly, kde budem po prestávke pokračovať v stavbe. Verím, že po presťahovaní sa mi podarí vybojovať jednu skriňu, kde bude modelársky svet. Momentálne sú hotové kostry pre skrytú stanicu – 5ks veľkosti 1 x 0,5m a tie sa už prepravovať dajú a aj to miesto na prácu sa určite nájde.
Takže na záver len: kde niečo končí, niečo nové začína…

Koniec prestávky 16.2.2009

Tak ako všetko začína, musí raz aj skončiť. Tak končí (teda aspoň pevne verím) moja prestávka v modelárskom živote. Podarilo sa nám nájsť krásny byt s „Hobby“ miestnosťou, ako to tu volajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>