«

»

nov 12 2007

Gags / Za

Ďalším z modelov vozňov, ktorý som si postavil pre radosť je model štvornápravového krytého vozňa Za / Gags od firmy Detail .

V stavebnici od výrobcu sa nachádza odliatok skrine, podlahy a strechu vozňa, umelohmotný podvozok, kovové kolieska, leptané detaily vozňa a biele popisy s označením vozňa. Stavba začala úpravou odliatku, ktorý som musel opracovať a prilepiť k nemu sekundovým lepidlom podlahu a strechu vozňa.

Ďalej sa model doplnil o detaily strechy a stúpačky. Tu som si všimol chybu, ktorej som sa dopustil, keď som lepil strechu. Naznačené diery pre vrchnú lávku sa mi zrazu objavili na opačnej strane ako končil rebrík na boku skrine. Tak to som sa teda sekol. Vyriešil som to navŕtaním nových otvorov a zatmelením starých. Nabudúce si dám väčší pozor :-). Tu je už model po streknutí Surfacerom. Všetko pekne zjednotil ale po striekaní zo spreja zostal aj všade pekný bordel. Dúfam, že z objednaného do pištole toľko prachu nebude.

Na ďalšej fotke je vozeň už po nastriekaní červenohnedou Agamou, doplnení popisov (tie sa mi moc nepodarili 🙁 ) a ochranným matným lakom.


Vozeň vyzerá na koľajniciach veľmi pekne. Ešte lepšie to bude, keď bude zaradený v súprave spolu s ostatnými čakať na svoju cestu v stanici.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>