«

»

sep 27 2013

Stretnutie v Bernolákove 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV termíne 19.-22.9.2013 zorganizovali členovia Modelárskeho klubu RAILNET – Bratislava stretnutie TT modulovky (teda pôvodne len TT, neskôr ako uvidíte zavítala aj H0). Za KOKAVSKÝ klub sme sa zúčastnili traja: Zoran (pomáhal aj s prípravou ND), Jakub a ja. Do layoutu sme prispeli sst.Nové Mesto a šiestimi traťovými modulmi. A ako bolo?

Treba pochváliť a povedať, že bolo dobre až veľmi dobre. Zaujímavý layout, kvalitná predpríprava, rýchla stavba layoutu a zapojenie rozvodov (samotného oživenia sme sa už nezúčastnili vzhľadom na neskoršiu hodinu a našu pokročilú únavu, ale vraj sa prvé jazdenie začalo ešte vo štvrtok pred polnocou), výborná strava v miestnej reštaurácii a ešte lepšia kofola (tá mi bohužiaľ nakoniec dopomohla k ďalšiemu doliečeniu v nasledujúcom týždni). Konečne som si na stretnutí zajazdil, zaposunoval do sýtosti dokonca aj v NM vďaka priľahlej nakládke dreva a pokecal so spriaznenými dušami modelárskymi. Nechýbali veľmi pekné modely a k nim prislúchajúce náklady, ktoré sa skutočne aj nakladali a vykladali (teda pokiaľ bol patričný záujem). Takže z tejto stránky hodnotím stretnutie ako veľmi vydarené. Samozrejme ako na každom stretnutí aj tu je ale ešte čo vylepšovať. Klasické ranné a obedné zliezanie po dohodnutom čase je na Slovensku už zažité, ale keď už boli ráno na mieste všetci cezpoľní a ani jeden domáci…, občas chýbajúci personál na obsadenie vlakov (jazdilo sa na lístočky princípom kto prišiel, ten si vzal vlak v poradí a keď nikto neprišiel,mohol som si hrdlo vykričať pokiaľ sa zistilo že jazdenia-chtivých ubudlo a lístok si nikto nevzal), a tak isto  nedodržiavanie odhlášok a chaotické ponúkanie vlakov typu ponúkam vlak a ani netuším čo je zač.  To potom človek len pohľadom sledoval, či vypravený vlak už vliezol do aj tak preplnenej stanice, kde prebiehal posun a dumal, či už je vhodný okamžik ponúknuť do toho ešte rýchlik podľa GVD. K chaosu prispieval niekedy zamotaný staničný poriadok (vytlačený GVD nebol k dispozícii), kde prichádzali a v zápätí sa vracali vlaky s rovnakým číslom, čo potom nezvládal SW a radil ich neprehľadne do jedného riadku.

Celkovo som bol ale spokojný a určite som nebol sám, lebo to bolo tento rok zatiaľ najlepšie stretnutie na ktorom som sa mal možnosť na Slovensku zúčastniť a pokiaľ sa podarí zorganizovať Bernolákovo aj budúci rok, rezervujem si jedno miesto účastníka.

Na záver ešte pár záberov bez komentára.

Nehodová udalosť v Novom Meste. Podrobnosti vzniku nie sú mi známe.
Na chodbe sa rozložili s H0 modulovkou, Bohužiaľ neboli až do konca stretnutia a stihol som nafotiť len jednu stanicu čo ešte zostala na nohách. Ale stála zato. Posúďte sami.

Na záver spoločná fotka z nedele rána.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>