«

»

jún 10 2009

Stretnutie modulovkárov TT – Kokava 2009

V dňoch 3.-7.6.2009 sa v telocvični ZŠ v Kokave nad Rimavicou znovu po roku rozložili moduly a jazdilo sa. Pre mňa to bola prvá príležitosť na test skrytej stanice, ktorá dostala pre toto stretnutie pracovné meno Romanov. Ako to dopadlo môžete vidieť na nasledujúcich záberoch.

Všetky podrobnosti k stretnutiu môžete nájsť na stránkach KŽM Kokava . Nájdete tu grafikony, jazdné poriadky a všetky ostatné údaje k stretnutiu.

Našu prechádzku layoutom začneme v stanici Šumprek (v pláne označená číslom 1), ktorá tvorila jednu z troch skrytých staníc použitých na stretnutí.

Za ňou nasledoval tunel s oblúkom a rovinkou z modulov mladých modelárov z Kokavy (na fotke bohužiaľ nie sú).

Stanica Tomašov (2) sa pomaly začína zelenať.

Z Tomašova odbočovala lokálka s nákladnou zástavkou (8) na ktorej sa jazdilo podľa D3. Zakončená bola slučkou.

Za Tomašovom na hlavnej trati nasledovala zástavka dreva a krásne esíčko s tunelom.

Druhá strana tunela za ktorou sa pokračovalo do rozostavanej stanice Chrisov (3). Tá mala dôležitú úlohu, pretože sa tu otáčali súpravy jazdiace medzi Jurajovím dvorom (7) a Romanovom (5).

Nasledovala sekcia lesíka a mostu zakončená modulom Y.

Tu sa trať delila na dve vetvy. Jedna smerovala do Pavúkoviec (6) a Jurajovho dvoru (7).

Druhá do Kokavy (4) a Romanova (5).

Pár záberov na jazdenie bez komentára:

Na záver môžem len skonštatovať, že stanica úspešne prežila prvé stretnutie, teším sa na jej ďalší test do Hôrok v septembri a samozrejme na ďalšie stretnutie v Kokave 2010.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>