«

»

jún 07 2010

Prevádzkové (stavebné) stretnutie Kokava 2010

3.-6.júna 2010 zorganizovala partia modulovkárov z KŽM Kokava v poradí štvrté stretnutie modulovkárov Kokava 2010. Na následujúcich riadkoch a fotkách Vám priblížim atmosféru na stretnutí.

Pre tento rok som sa rozhodol nebrať stanicu Nové Mesto na stretnutia z dôvodu menšej rekonštrukcie a jej dokončenia. To ale ani najmenej nevadilo, lebo na layoute sa stretlo 6 staníc a 2 zastávky.
Číslo 1 má skrytá stanica Jurajov dvor
2 – mierne skrátená nákladná zastávka Poltár-Zelené

3 – stanica Kokava

4 – stanica Chrisov

5 – fungl nová stanica Breznička, ktorej časť tvorila aj triangel

6 – nákladná zástavka Nakládka dreva (bohužiaľ nemám z naj foto)
7 – stanica Bačov

a 8 má skrytá stanica Šumperk

Keby som mal stručne zhodnotiť stretnutie tak:
– stretla sa perfektná partia „bláznov“, ktorá hlavne počas prestávok na jedlo nevydržala dve minúty bez smiechu
– keď som spomenul jedlo, tak bolo výborné ako vždy. K tomu sa ešte pridal sobotný guláš, proste balada. Nevýhodou bolo, že sa potom ťažko podliezal modul.
– Zoran navrhol zaujímavý layout a k tomu GVD, ktorého stredom bol triangel tvorený dvoma odbočkami a žst. Breznička
– podľa všetkého padol rekord v stavbe modulovej stanice. Základný kameň stanice Breznička bol položený v stredu večer a elektricky zapojená a zaradená do layoutu bola v sobotu ráno. Tento úspech ale trošku kazí fakt, že podľa pôvodného plánu mala byť hotová už vo štvrtok :-(. Zoran, pri stavbe Poltára treba začať o dva dni skôr 🙂
– vozový park sa postupne rozširuje. Nadvládu Sergejov (Tillig aj Roco) z minulých stretnutí postupne nahradzujú ostatné stroje – viď. foto. Tak isto v osobnej doprave boli klasické Y vozne zaradené už len v dvoch rýchlikoch.
– jazdilo sa podľa GVD a turnusov rozdelených na ľahký (hlavne pre mladšiu generáciu modelárov) a ťažký – manipuláky pre skúsenejších. Záujemcovia o voľné jazdenie mali dosť priestoru na jazdenie večer a vďaka oneskoreniu Brezničky aj v piatok.
– účastníci stretnutia mali vďaka výdatným dažďom možnosť vzhliadnuť krásne patinovanú Audinu blatom. Tak isto ihrisko, kde sa dlho futbal hrať nebude 🙂
– na záver: v pondelok sa veľmi ťažko vstávalo vďaka deficitu hodín určených na spanie počas stretnutia a môj červený tátoš zn. Fiat prišiel niekde v Kokavských horách o jednu z troch puklíc z kolies. Tak mu zostali už len dve 🙂

Ďalej už prikladám len fotky a krátky popis k nim.

Pár večerných záberov na Albatrosa počas voľných jázd

a na záver zábery na náklady dreva, ktoré boli použité v nákladnej doprave

Takže toľko ku Kokave 2010 a ja osobne sa už teraz teším na Kokavu 2011, kde by som chcel prísť znovu už aj so stanicou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>