«

»

dec 16 2009

Bardotka pre Jarka

Pred stretnutím v Hôrkach ma kamarát Jarko požiadal, či by som mu nepomohol zložiť jeden model z leptu. Najskôr som sa do toho nechcel moc púšťať, nakoľko sa stále len učím pracovať s leptami, ale nakoniec som súhlasil a na stretnutie mi priniesol lepty Zamračenej a Okuliarnika od DK-modelu. Keďže som už jednu Zamračenú staval, rozhodol som sa pre ňu. Ako to dopadne ešte neviem, ale doterajší výsledok môžete vidieť tu.

Stavba začala vcelku pohodovo a bol som úprimne spokojný. Potom ale prišlo napasovanie strechy. Tá sa mi podarila vytvarovať na prvý krát, horšie to bolo s jej osadením. V jednu chvíľu som bol rozhodnutý nepokračovať v stavbe a celý model poslať rovno do kovošrotu (v mojom prípade smetiaku). Strecha (hlavne teda výstuha na bočniciach, ktorá tvorí strop v kabíne) sa mi pri letovaní začala posúvať a čím viac som sa to snažil napraviť, tým to bolo horšie. Nakoniec musela prísť na radu brúska (pri leptaných modeloch za normálnych okolností úplne zbytočné náradie) a mierne úpravy. Teraz sa mi model páči a čaká už len na malé dorobky (po brúsení nemá lištu medzi bočnicou a strechou – tesne pod žalúziami na vetranie. Tú budem musieť vyrobiť z plastového profilu 0,3×0,3. Zatiaľ je objednaný a niekde na ceste, tak hádam po sviatkoch bude kompletná). A teraz už zopár záberov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>